Наше місто

Сім чудес Рівненщини

1. Свято- Троїцький Межирицький чоловічий монастир був заснований монахами Києво-Печерської Лаври, про що вперше згадується після 1240 року в літописі. Головною святинею монастиря є Межирицька ікона Божої Матері („Жизнєподательница”), написана ще у 14 ст. і привезена від Вселенського Патріарха князем Острозьким. Чоловічий монастир тут діє з 1991 року.

2. Древні мури Дубенського замку пам'ятають набіги кримських татар у XV столітті, напади козацьких загонів Максима Кривоноса та російського війська у XVІІ. Тут перебували гетьман Іван Мазепа, шведський король Карл ХІІ, цар Петро І, полководці Суворов і Кутузов. В замку зберігали свої багаті скарби князі Острозькі, а згодом - і нащадки Острозької ординації: князі Заславські, Сангушки, Любомирські. 1492 рік офіційно вважається датою спорудження Дубенського замку. Із 1993 року Дубенський замок входить до складу Державного історико-культурного заповідника Дубна, і залишається найдавнішою спорудою міста. А на в'їзній брамі і понині зберігся герб князів Острозьких.

Години роботи: щоденно з 08.00 до 19.00 – у літній період (квітень-жовтень), з 08.00 до 17.00 – у зимовий період (листопад-березень).

Адреса: Рівненська обл., м. Дубно, вул. Шевченка

3. Древня обитель, що веде свою історію з ХІ століття, розташувалася на березі річки Корчик. Двічі монастир руйнували: спочатку монголо-татари в ХІІІ столітті, а в ХV – кримські татари. У середині ХVІІІ століття святиня майже 50 років перебувала під владою католиків. Але кожного разу після занепаду за допомогою корецьких князів та місцевих жителів черниці відновлювали життя обителі і вона розквітала у подвигах послуху і молитви. Найвідомішою православною святинею Рівненщини є Корецька ікона Божої Матері „Споручниця грішних”, яка знаходиться у Свято-Троїцькому жіночому монастирі міста Корець.

4. Національний історико-меморіальний заповідник «Поле Берестецької битви», відомий також як «Козацькі Могили» — комплекс пам'яток в селі Пляшева Рівненської області, місце вшанування пам'яті тисяч козаків і селян, що брали участь у Берестецькій битві 1651 року під час національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького. Битва під Берестечком відбулась саме в цій місцевості — поблизу сіл Пляшева, Острів, Солонів, Рідків, Митниця. Козаки, селяни зійшлися у смертельному бою з поневолювачами рідної землі — польською шляхтою.

Музей працює щоденно з 10 до 17 год., без вихідних та перерв на обід.

5 Історико-культурний комплекс в м. Остріг.
Давнє місто Острог характеризується майже тисячолітньою історією. Із XIV по XVII ст. цим містом володів найвпливовіший і найбагатший рід князів Острозьких, який зробив з Острога потужний освітній, науковий та культурний центр Східної Європи. До комплексу входять замок князів Острозьких з Богоявленською церквою, Музей книги та книгодрукування, Музей нумізматики, Острозька академія — перший вищий навчальний заклад у Східній Європі, найстарша українська науково-освітня установа.

6. Тараканівський форт  — архітерктурна пам'ятка 19 століття, розташувалася неподалік від села Тараканів, Дубенського району Рівненської області, в мальовничій місцевості над рікою Іквою.  Форт було зведено на російсько-австрійському кордоні в 1890 р. за наказом царя Олександра III для захисту Львівської залізниці. Унікальна  за плануванням і розташуванням оборонна споруда в Україні. Зараз форт знаходиться в покинутому стані і поступово руйнується.

7. Вузькоколійна залізниця «Антонівка-Зарічне» — одна з трьох діючих в Україні та найбільша в Європі вузькоколійна залізниця з пасажирським рухом довжиною 106 кілометрів. Місцевість, через яку проходить залізниця дуже мальовнича: ліси, поля, болота, озера — тому тепер вузькоколійкою проводять екскурсії для українських та іноземних туристів.

Вузькоколійна залізниця, або як її називають поліщуки "Кукушка", їздить щодня.

Приміський поїзд №№ 6391 - 6392 курсує за маршрутом с. Антонівка – Зарічне – Антонівка.

З Антонівки поїзд вирушає о 7.00 і прибуває до смт. Зарічного об 11.05. Назад із Зарічного "кукушка" відходить о 14.03 і прибуває в Антонівку о 18.05.