Культурно-мистецькі заклади

1. Рівненський обласний український музично-драматичний  театр заснований у 1939 році. Головна сцена театру здатна розмістити 639 глядачів.еУ театрі постійно працює мала сцена, що за своїм світловим та звуковим устаткуванням, обладнанням глядацької зали на 100 місць, є однією з кращих в Україні.  нсРівненський музично-драматичний театр уславився тим, що са?ме на його сцені вперше в Україні було здійснено прем’єрну  постановку «Короля Лір» Вільяма Шекспіра. А також на сцені Рівненського українського музично-драматичного театру вперше у світі здійснена інсценізація та постановка роману земляка Уласа Самчука «Марія» народна трагедія «Сльози Божої Матері». Колектив Рівненського обласного академічного українського музично-драматичного театру активно гастролює по країні та за кордоном.

Адреса: м. Рівне, Театральна площа, 1, 63-34-47 м.Рівне, Театральна площа, 1, Тел.: 223-074, 63-34-47 (каса театру) 

2. Початком існування сучасного Рівненського краєзнавчого музею можна вважати 1940 рік — саме того року в лютому на базі існуючого в місті було організовано історико-краєзнавчий музей.  Окрім навчального закладу, який ще мав статус реального училища, в стінах цього приміщення перебував департамент освіти уряду Директорії, очолюваний Іваном Огієнком, кураторіум округу шкільного Волинського Воєводства, рейхскомісаріат України, керований Еріхом Кохом та обком КПУ. Будинок збудований у стилі провінційного класицизму. Ця найкраща пам’ятка архітектури XIX століття по праву розмістила в своїх залах історичні та природні набутки Рівненщини.

Музей працює щоденно окрім понеділка, з 10-00 до 18-00.

Адреса: вул. Драгоманова,19, м. Рівне

3. Музей бурштину відкрито в Рівному в 2010 році на базі рівненської бурштинової фабрики. Розміщений він в будівлі Рівненського будинку вчених, що є особняком зразка початку XX століття. У музеї знаходитися безліч необроблених експонатів неповторної краси та велика кількість ювелірних виробів ручної роботи. Серед експонатів музею є шматки бурштину віком до 40 млн. років, які знайдені в різний час на території Рівненської області.

Адреса: м. Рівне, вул. Симона Петлюри, 17

Години роботи: 10 – 18, вихідні дні – понеділок та субота.

4. Рівненський зоопарк — зоологічний парк загальнодержавного значення у місті Рівне — є одним з наймолодших в Україні. Він починав створюватися в 1982 році. Щорічно наш зоопарк відвідує більше 150 тис. чоловік. Рівненський зоопарк єдиний в Україні де можна побачити полярного вовка, якого привезли з Чехії. Щорічно в зоопарку відбуваються традиційні свята – відкриття сезону, день захисту дітей, масляна.

Працює щодня з 9-00 до 20-00, взимку з 9-00 до 17-00

5. Мистецька галерея “Зуза” є приватним проектом і заснована 15 жовтня 2006 року. Галерея має кілька напрямів діяльності, основна виставкова діяльність. Тут проводяться художні персональні виставки не тільки відомих професійних художників, а й молодих талановитих митців. В галереї можливо придбати унікальні роботи відомих і мало відомих художників – твори живопису, графіки, скульптури, роботи майстрів ужиткового мистецтва.

Адреса: м. Рівне, майдан Незалежності, 3

6. Арт-кав’ярня “Сальвадор Далі” — перший у Рівному заклад, де можна не лише випити філіжанку улюбленого напою, а й отримати насолоду від творів фотомистецтва. Неповторний музичний настрій у кав’ярні створюють талановиті музиканти різних поколінь. Тут можна почути композиції від молодих прогресивних DJ-їв, сучасний рок та старий добрий джаз. При галереї діє фотоклуб “White Rabbit”і перша в Рівному приватна фотошкола О.Купчинського.

Адреса: м. Рівне, вул. Гетьмана Полуботка, 4